לאחרונה גובר השימוש ברכבי שטח בשוק העולמי והישראלי כאחד. בעבר, מעטים האנשים שהזדקקו לרכבי שטח. היו אלה בעיקר חובבי טיולי שטח "כבדים", חקלאים וקבלנים. כיום, היצע רכבי השטח בשוק הוא עצום, וטווח המחירים רחב וידידותי יותר לצרכנים רבים. עם צמיחת שוק רכבי השטח, עולה קרנו של האתגר לבחירת הצמיגים המתאימים לרכב שלך.

באופן כללי, תחום צמיגי השטח הוא תחום מורכב ומסובך. לא רק התאמה של מידת הצמיג היא זו שתקבע את הבחירה, אלא גם התאמה לצרכים ולהעדפות של הנהג. חשוב לדעת כי כל צמיג הוא מעיין פשרה. כלומר, בעת תכנון וייצור הצמיג, נלקחים בחשבון פרמטרים רבים ותכונות רצויות של הצמיג. המשימה הקשה, של היצרן ושל הלקוח, היא לאזן בין כל התכונות והפרמטרים השונים.

צמיגי שטח מלא

צמיגי השטח הם צמיגים בעלי סוליה הבנויה מקוביות קשיחות ואגרסיביות. מבנה זה מאפשר לרכב להתקדם גם בתנאי שטח קשים. צמיגי שטח קיימים במידות המתאימות רק לרכבי שטח "כבדים", כאלה עם הנעה 4X4, נעילה דיפרנציאלית ושאר נתונים רלוונטיים. צמיגים אלה מתאימים בעיקר למי שנסיעה בשטח קשה ובעייתי הינה חלק בלתי נפרד מעבודתו, או למי שמרגיש כי הוא זקוק להם לצורך טיולי השטח המתקדמים שלו.

החיסרון של צמיגי השטח הוא בנסיעה בכביש. הם מפיקים רעש רב על הכביש, וצריכת הדלק שלהם אינה טובה.

צמיגי חצי שטח חצי כביש

צמיגים אלה מכונים לרוב "חצי-חצי" או "50-50". הסיבה לכך היא שהם עומדים בתווך שבין שני העולמות – השטח והכביש. יש להם את מבנה הסוליה והקוביות שיש לצמיגי שטח, והדבר מאפשר להם יכולות שטח משמעותיות בדרכים קשות כגון דיונות חול, בוץ וסלעים. יחד עם זאת, הם בנויים במטרה לאפשר נסיעה נוחה בכבישים מהירים.

צמיגי חצי חצי מתאימים במיוחד למי שנוסע בעיקר על הכביש, אך מדי פעם, למשל במהלך סופי השבוע, נוהג לצאת לשטח לטיולים מאתגרים.

לסיכום, כאשר אתם ניגשים לבחור צמיגי שטח, הקפידו במיוחד על התאמה לצרכים שלכם ולאופי השטח בו אתם מתכוונים לנסוע.

המלצת הצמיגאי: לפני שאנו קונ ים צמיגי שטח מלא אנו צריכים לבדוק אם אנו באמת צריכים צמיגים כאלו , בגלל שצמיגי שטח מלא הם צמיגים שאוכלים יותר דלק וגם לפעמים מרעישים כאשר נוסעים על כביש, אז אם אתם נוסעים על כורכר או על דרכים לא כל כך משובשות עדיף שתרכיבו צמיגי חצי שטחל חצי כביש